Trafik Mağdurları Derneği | Ölümlü Kaza Tazminatı | Yaralanmalı Kaza Tazminatı | Araç Değer Kaybı
Hakkımızda

Hakkımızda

Trafik Mağdurları Derneği

Trafik Mağdurları Derneği, trafik mağdurlarının doğru ve güncel bilgiye ulaşarak haklarını koruyabilmelerine yardımcı olunması, mağdurların haklarının iyileştirilmesi konusunda toplumsal ve hukuki farkındalık yaratılması, trafik kazası sonucunda oluşan zararların azaltılması, mümkünse bu zararların ortadan kaldırılmasına yönelik faaliyetlerde bulunulması, hak sahiplerine hukuki bilgilendirme yapılması, zarar sonucunda mağdur olan hak sahiplerinin tazminat haklarının neler olduğu konusunda bilinçlendirilmesi ve bu tazminatların hak sahiplerine ulaştırılması maksadı ile alanında uzman hukukçular tarafından kurulmuştur.

Ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı kaza durumunda mağdur hak sahiplerinin hukuki haklarının neler olduğu konusunda bilgilendirilmesi, mağdurların haklarını korumak için gerekli başvuru ve davaların açılmasına yardımcı olunması, mağdurlar tarafından yapılan başvurularda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği noktasında yardımcı olunması, derneğimizden talep edilmesi durumunda tazminat haklarının takibi için gerekli işlemlerin uzman hukukçularımız aracılığıyla yapılması ve mümkün olan en kısa sürede hak sahiplerine haklarının teslim edilmesine yardımcı olunması faaliyet alanlarımızdan birkaçıdır.

Vatandaşlarımızın birçoğu malesef trafik kazası sonrası haklarının neler olduğunu bilmemektedir. Kaza geçirerek mağdur olan vatandaşlarımız hukuki haklarının neler olduğunu tam olarak bilmemesi nedeniyle kaza sonrası yapılacak iş ve işlemleri yanlış veya eksik yaparak ya da hiç yapmayarak tekrar bir mağduriyet yaşamaktadır. Derneğimiz bu mağduriyetlerin önlenmesi ve giderilmesi amacı ile kurulmuştur. Derneğimiz mağdurların menfaatlerini dikkate alarak bu hizmetlerin yapılmasında herhangi bir ücret talep etmemektedir.


© 2018 Trafik Mağdurları Derneği. Tüm hakları saklıdır.